1. kérdés-válasz
2010.11.21. 10:55
- Hány filmmel lehet pályázni?
- Irányelvek, film tartalma
Kérdés:
Lehetőség van-e egy pályázónak több filmmel, videoval indulnia?
A Második kérdésem pedig a témák kapcsán jutott eszembe. Mivel eddig minden általam látott drogprevenciós film elrettentő példa volt így nekem is egyből ilyen történetek ugrottak be. Viszont a témák közt nincs felsorolva olyasmi mint például:"Miért rossz ha ilyen szerekhez folyamodsz? Mik lehetnek a következményei...?" Lehet hogy önök szándékosan mellőzték ezeket az irányelveket, hiszen ezekből már van elég. És ez igaz is, mégis az lenne a kérdésem, hogy ennek ellenére megpróbálhatnám-e én is erről az oldalról megközelíteni a fiatalokat?
Válasz:
Köszönöm a kérdéseket.
A pályázatra egy nevező több filmet is benyújthat, akár egy kategórián belül is.
Erre az előző pályázat során is volt példa.
Azt mindenképpen kérjük, hogy a film végén néhány kockában jelenjen meg, hogy ez a film az Életrevaló Egyesület milyen pályázatára készült. (Az sem baj, ha ezzel néhány másodperccel hosszabb lesz az anyag.)
A második kérdésre a válaszom az, hogy szándékosan nem határozzuk meg a megközelítés módját. Az a tapasztalatunk, hogy a filmkészítők nagy része rendkívül egészséges módon járja körül ezt a problémakört. Valóban a kizárólagos elrettentés nem szerencsés, mert komolytalanná, hiteltelenné teszi a mondandót. Természetesen a másik véglet, a droghasználat bagatellizálása sem szerencsés. Valahol a kettő között javasolt gondolkodni erről. Nagyon fontos kérdést fogalmazott meg. A válasz sem egyszerű.
Véleményem szerint akkor jó a film, ha sokrétű, jól körüljárja a problémát, elgondolkodtat, informál is egyben. A filmben megjelenő információk akkor hatásosak, ha hitelesek, aktuálisak. A jó arányokra érdemes technikailag odafigyelni.
Tényleg nagyon sok film készült már, de nagyon kevés, ami nézhető, érdekes…
A megfogalmazás „irányelveit” szándékosan nem határozzuk meg a pályázók részére, mert úgy gondoljuk, hogy semmiképpen sem szeretnénk a fiatalokat korlátozni a saját irányelvek megfogalmazásában. Ez is egy lényeges visszajelzés a szakemberek számára, hogy mit tartanak a fiatalok fontosnak közölni a témával kapcsolatban. A film egy sokrétű gondolkodási folyamat eredménye. Javaslom, hogy ne csak a megszokott sémákban mozogjon, hanem eredeti, önálló megfogalmazást közöljön a filmmel.
Mint kiírók nem mondhatjuk meg egy pályázónak sem, hogy ezt milyen kérdések megválaszolásával érjen el, és milyen oldalról közelítse meg a drogprevenció témakörét, vagy annak melyik aspektusát emelje ki.
|