Közhasznúsági jelentés 1999
Életrevaló Karitatív Egyesület
Közhasznú jelentés
1999
Az Életrevaló Karitatív Egyesület 1999. Május 27-én alakult, ekkor tartotta alakuló közgyűlését. Az egyesületet 11 fő hozta létre. Az alapszabályt elfogadta a közgyűlés. Elnöknek Maradi Istvánt választottuk meg .Ekkor választottuk meg az Elnöki Team tagjait is: Takács Géza, Takács Gézáné, Borsos Csilla, és Szabóné Bánfalvi Katalin személyében.
Az Életrevaló Karitatív Egyesület célja, hogy Érd és Budapest területén élő mentális, szociális vagy egyéb okból krízis helyzetbe került veszélyeztetett gyermekek, fiatalok, családok részére olyan három egységből álló, egymást támogató intézményrendszert szervezzen és működtessen, amely szociális, karitatív szolgálat végzését vállalja keresztény szellemben a megcélzott társadalmi réteg megsegítésére.
Az Egyesület célja a gyermekek családban történő nevelésének elősegítése érdekében, együttműködve a területen működő gyermekjóléti szolgálattal, az állami, karitatív, és civil szervezetekkel, önként igénybe vehető alapellátás keretében a családban nevelkedő rászoruló gyermekeket ideiglenes jelleggel az életkorához, egészségi állapotához és egyéb szükségleteihez igazodó teljes körű ellátást biztosító átmeneti gondozásban részesítse. Az átmeneti gondozásban részesített gyermekek gondozásának és nevelésének célja ideiglenesen pótolja a gyermek gondozásában akadályoztatott szülő gondoskodását, illetve együttes elhelyezést és ellátást biztosítson a szülő és gyermeke számára ha otthontalanná váltak, illetve ha nem váltak otthontalanná, de átmeneti elhelyezésük biztosíthatja kizárólag a gyermek veszélyeztetettségének, a család krízishelyzetének megszűnését (alkohol, drog, elemi kár…stb.) elhárítását.
Az 1997. Évi XXXI. Tv 45.§ (3) bekezdése alapján az Egyesület elsődleges alapelvének tartja, hogy a 14. Életévét be nem töltött gyermeket szüleitől elválasztani csak kivételesen indokolt esetben lehet. Ennek érdekében célja, hogy a gyermekek átmeneti gondozásának helyén otthontalanná vált szülője is elhelyezhető legyen. Elhelyezésük az Egyesület Gyermekek és családok Átmeneti Otthonában történne a Gyermekvédelmi törvény 51. §. (1)-(2) bekezdésében meghatározott feladatok ellátására.
Az Egyesület célja intenzív, kölcsönös együttműködésen alapuló szociális munkával gyakorlati prevenció, reszocializáció és reintegráció megvalósítása.
A családokat leggyakrabban valamelyik családtag alkoholizáló életmódja sodorja krízishelyzetbe. Célja az Egyesületnek a családok reintegrációja érdekében a Gyermekek és Családok Átmeneti Otthonának működését eredményesebbé tevő, az adott településen élő alkoholbetegek részére Iszákos Mentő Szolgálat létrehozása, szervezése, kialakítása, működtetése.
Mivel az alkohol betegségből való szabadulás nem rábeszélés kérdése, ezért ezeknek a betegeknek keresztény alapokon nyugvó, szakorvosi segítséggel támogatott Iszákos Mentő Szolgálat létrehozása, építése, fenntartása is célja az Egyesületnek a szolgáltatásokat saját kérésükre az Egyesület által működtetendő intézményrendszer szolgáltatásait igénybevevők részére.
Az Egyesület minden rászoruló fiatal, gyermek, család és alkoholfüggő személynek nyújtja szolgáltatásait a közhasznú szervezetekről szóló 1997. Évi CLVI. Törvény 26.§ © pontjában1., 2. És 10. Sorszám alatt felsorolt tevékenységek kifejtésével az alábbiak szerint:
- egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, egészségügyi rehabilitációs tevékenység,
- szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása,
- Gyermek és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet.
A Pest Megyei Bíróság az Életrevaló Karitatív Egyesületet, mint kiemelten közhasznú szervezetnek minősülő társadalmi szervezetet TE szám alatt vette nyilvántartásba 1999. május 27-én . Az erről szóló végzés 1999. Június 25-én emelkedett jogerőre.
|